Vishay/Sprague T95D336M025LSSS
T95D336M025LSSS picture photo
Mfg. Part Number
T95D336M025LSSS
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917
Datasheet Download
T95D336M025LSSS.pdf
Availability of T95D336M025LSSS
QUANTITY
T95D336M025LSSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D336M025LSSS
Internal Part NumberEIS-T95D336M025LSSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)260 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D336M025LSSS
Related LinksT95D336, T95D336M025LSSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D336M025LSSS Details Description
Related parts for T95D336M025LSSS
ASSEMBLY 8 POSITION 8 CONTACT datasheet.pdf
CONN CAP FRONT 12POS UNIV-MNL II datasheet.pdf
IC MCU 4K FLASH 256B SRAM 16QFN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
TIP SOLDERING F SPI 27 3.0MM ST datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
CBL GRP 11.0-15.0 CD NPT 1/2" datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 250MW SOD123 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 15 OHM 16SOIC datasheet.pdf