Vishay/Sprague T95D477K6R3HSAL
T95D477K6R3HSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95D477K6R3HSAL
Brief Description
CAP TANT 470UF 6.3V 10% 2917
Datasheet Download
T95D477K6R3HSAL.pdf
Availability of T95D477K6R3HSAL
QUANTITY
T95D477K6R3HSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D477K6R3HSAL
Internal Part NumberEIS-T95D477K6R3HSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)60 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D477K6R3HSAL
Related LinksT95D477, T95D477K6R3HSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D477K6R3HSAL Details Description
Related parts for T95D477K6R3HSAL
CONN HEADER .100 DUAL R/A 10POS datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 1KX18 64LQFP datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR SP6641A 5.0V datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 24.38MM datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf
6800UF 250V 76X146MM 105C 5000H datasheet.pdf