Vishay/Sprague T95D477K6R3LZAL
T95D477K6R3LZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95D477K6R3LZAL
Brief Description
CAP TANT 470UF 6.3V 10% 2917
Datasheet Download
T95D477K6R3LZAL.pdf
Availability of T95D477K6R3LZAL
QUANTITY
T95D477K6R3LZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D477K6R3LZAL
Internal Part NumberEIS-T95D477K6R3LZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)60 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D477K6R3LZAL
Related LinksT95D477, T95D477K6R3LZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D477K6R3LZAL Details Description
Related parts for T95D477K6R3LZAL
SURGE SUPP THYRISTOR 160V TO-92 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V/3.3V 0.2A 6WSON datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 1.5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS SKT datasheet.pdf
CONN TERMINATOR JACK TRB 78OHM datasheet.pdf