Vishay/Sprague T95D477M6R3CZAL
T95D477M6R3CZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95D477M6R3CZAL
Brief Description
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917
Datasheet Download
T95D477M6R3CZAL.pdf
Availability of T95D477M6R3CZAL
QUANTITY
T95D477M6R3CZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D477M6R3CZAL
Internal Part NumberEIS-T95D477M6R3CZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)60 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D477M6R3CZAL
Related LinksT95D477, T95D477M6R3CZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D477M6R3CZAL Details Description
Related parts for T95D477M6R3CZAL
FIXED IND 15UH 380MA 460 MOHM TH datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
CAP MICA 33PF 5% 500V 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
LED HDWR SPEED NUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
PREM 3D FLMNT TRANSLUCENT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 10VSON datasheet.pdf