Vishay/Sprague T95D477M6R3ESAL
T95D477M6R3ESAL picture photo
Mfg. Part Number
T95D477M6R3ESAL
Brief Description
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917
Datasheet Download
T95D477M6R3ESAL.pdf
Availability of T95D477M6R3ESAL
QUANTITY
T95D477M6R3ESAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D477M6R3ESAL
Internal Part NumberEIS-T95D477M6R3ESAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)60 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D477M6R3ESAL
Related LinksT95D477, T95D477M6R3ESAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D477M6R3ESAL Details Description
Related parts for T95D477M6R3ESAL
CONN HEADER .100" 20POS SNGL TIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 50A IPAK datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 15.5-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf