Vishay/Sprague T95D477M6R3EZAS
T95D477M6R3EZAS picture photo
Mfg. Part Number
T95D477M6R3EZAS
Brief Description
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917
Datasheet Download
T95D477M6R3EZAS.pdf
Availability of T95D477M6R3EZAS
QUANTITY
T95D477M6R3EZAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D477M6R3EZAS
Internal Part NumberEIS-T95D477M6R3EZAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)130 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D477M6R3EZAS
Related LinksT95D477, T95D477M6R3EZAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D477M6R3EZAS Details Description
Related parts for T95D477M6R3EZAS
RES SMD 931K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
INSERT MALE 10POS+1GND SCREW datasheet.pdf
RES SMD 19.6KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
ISNA PULSE TRANSFORMER SMD 0.17A datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 20% 2810 datasheet.pdf
RING NYLAKRIMP FUNNEL ENTRY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS 6-SO 4 LEAD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
SENSOR MAG SW 28G STANDARD 8SOIC datasheet.pdf
1000UF 25V 18X30MM 125C 8000H datasheet.pdf