Vishay/Sprague T95D685K050CZAL
T95D685K050CZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95D685K050CZAL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 50V 10% 2917
Datasheet Download
T95D685K050CZAL.pdf
Availability of T95D685K050CZAL
QUANTITY
T95D685K050CZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D685K050CZAL
Internal Part NumberEIS-T95D685K050CZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)450 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D685K050CZAL
Related LinksT95D685, T95D685K050CZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D685K050CZAL Details Description
Related parts for T95D685K050CZAL
RES SMD 41.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 50.4V 1KA 2220 datasheet.pdf
IC DRAM 16MBIT 60NS 42SOJ datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.432 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 45POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO 320MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CABLE DUCT Y-REDUCER SPLIT COVER datasheet.pdf
50 MHz to 4 GHz TruPwr Detector IC datasheet.pdf