Vishay/Sprague T95R106M050ESSL
T95R106M050ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R106M050ESSL
Brief Description
CAP TANT 10UF 50V 20% 2824
Datasheet Download
T95R106M050ESSL.pdf
Availability of T95R106M050ESSL
QUANTITY
T95R106M050ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R106M050ESSL
Internal Part NumberEIS-T95R106M050ESSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R106M050ESSL
Related LinksT95R106, T95R106M050ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R106M050ESSL Details Description
Related parts for T95R106M050ESSL
FIXED IND 1UH 2.56A 49 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 16SSOP datasheet.pdf
FUSE 125A 250V HS BOLT-ON datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 8MM BLUE datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf