Vishay/Sprague T95R106M050HZAL
T95R106M050HZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95R106M050HZAL
Brief Description
CAP TANT 10UF 50V 20% 2824
Datasheet Download
T95R106M050HZAL.pdf
Availability of T95R106M050HZAL
QUANTITY
T95R106M050HZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R106M050HZAL
Internal Part NumberEIS-T95R106M050HZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R106M050HZAL
Related LinksT95R106, T95R106M050HZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R106M050HZAL Details Description
Related parts for T95R106M050HZAL
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 6WSON datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
DUPLEX FIBER PATCH CABLE 100FT datasheet.pdf
SURGE PROTECTOR - 480V - 20KA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN SKT 16-18AWG GOLD datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf