Vishay/Sprague T95R106M050HZSL
T95R106M050HZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R106M050HZSL
Brief Description
CAP TANT 10UF 50V 20% 2824
Datasheet Download
T95R106M050HZSL.pdf
Availability of T95R106M050HZSL
QUANTITY
T95R106M050HZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R106M050HZSL
Internal Part NumberEIS-T95R106M050HZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R106M050HZSL
Related LinksT95R106, T95R106M050HZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R106M050HZSL Details Description
Related parts for T95R106M050HZSL
JUMPER-H1502TR/A2015Y/X 5" datasheet.pdf
TRANS NPN 40V SOT323 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.8VC SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 12MM datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A 8-HTSOP-J datasheet.pdf