Vishay/Sprague T95R106M050LZSS
T95R106M050LZSS picture photo
Mfg. Part Number
T95R106M050LZSS
Brief Description
CAP TANT 10UF 50V 20% 2824
Datasheet Download
T95R106M050LZSS.pdf
Availability of T95R106M050LZSS
QUANTITY
T95R106M050LZSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R106M050LZSS
Internal Part NumberEIS-T95R106M050LZSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)650 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R106M050LZSS
Related LinksT95R106, T95R106M050LZSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R106M050LZSS Details Description
Related parts for T95R106M050LZSS
CONN DIN 3PIN R/ANGLE PLUG datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT SC70-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD PCI 184PS 3.3V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5.2MM 4POS GRAY datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SCREW 4-40 X 3/4 SPC PAN HD STL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS PANEL M-F RA datasheet.pdf