Vishay/Sprague T95R107K010HZSL
T95R107K010HZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R107K010HZSL
Brief Description
CAP TANT 100UF 10V 10% 2824
Datasheet Download
T95R107K010HZSL.pdf
Availability of T95R107K010HZSL
QUANTITY
T95R107K010HZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R107K010HZSL
Internal Part NumberEIS-T95R107K010HZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)75 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R107K010HZSL
Related LinksT95R107, T95R107K010HZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R107K010HZSL Details Description
Related parts for T95R107K010HZSL
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24SO datasheet.pdf
CAP CER 10UF 100V X7S SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 43K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 18.4K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 120MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
TOOLING datasheet.pdf
2200UF 25V 16X31MM 125C 4000H datasheet.pdf