Vishay/Sprague T95R107K025HZZS
T95R107K025HZZS picture photo
Mfg. Part Number
T95R107K025HZZS
Brief Description
CAP TANT 100UF 25V 10% 2824
Datasheet Download
T95R107K025HZZS.pdf
Availability of T95R107K025HZZS
QUANTITY
T95R107K025HZZS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R107K025HZZS
Internal Part NumberEIS-T95R107K025HZZS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R107K025HZZS
Related LinksT95R107, T95R107K025HZZS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R107K025HZZS Details Description
Related parts for T95R107K025HZZS
BASIC SW SPDT .1A PC MNT 125V datasheet.pdf
IC PHOTORELAY 80V 1.25A 6-SOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
CAP CER 18PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf