Vishay/Sprague T95R127K020LZSL
T95R127K020LZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R127K020LZSL
Brief Description
CAP TANT 120UF 20V 10% 2824
Datasheet Download
T95R127K020LZSL.pdf
Availability of T95R127K020LZSL
QUANTITY
T95R127K020LZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R127K020LZSL
Internal Part NumberEIS-T95R127K020LZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)80 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R127K020LZSL
Related LinksT95R127, T95R127K020LZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R127K020LZSL Details Description
Related parts for T95R127K020LZSL
RES 1.3 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 2A DO214AA datasheet.pdf
CONN FFC TOP 30POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT CRIMP datasheet.pdf
POT 10K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf