Vishay/Sprague T95R127M020CZSL
T95R127M020CZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R127M020CZSL
Brief Description
CAP TANT 120UF 20V 20% 2824
Datasheet Download
T95R127M020CZSL.pdf
Availability of T95R127M020CZSL
QUANTITY
T95R127M020CZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R127M020CZSL
Internal Part NumberEIS-T95R127M020CZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)80 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R127M020CZSL
Related LinksT95R127, T95R127M020CZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R127M020CZSL Details Description
Related parts for T95R127M020CZSL
CAP FILM 4700PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
IC GUI PROC 24BIT COLOR 208PQFP datasheet.pdf
RES SMD 6.04 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 16.4KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 203 TYPE D 10POS datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 80MA 18 OHM SMD datasheet.pdf
FUSE 40A 700V datasheet.pdf