Vishay/Sprague T95R127M020ESAS
T95R127M020ESAS picture photo
Mfg. Part Number
T95R127M020ESAS
Brief Description
CAP TANT 120UF 20V 20% 2824
Datasheet Download
T95R127M020ESAS.pdf
Availability of T95R127M020ESAS
QUANTITY
T95R127M020ESAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R127M020ESAS
Internal Part NumberEIS-T95R127M020ESAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R127M020ESAS
Related LinksT95R127, T95R127M020ESAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R127M020ESAS Details Description
Related parts for T95R127M020ESAS
CONN PLUG 3POS .062 PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 13POS datasheet.pdf
IC DAC 16BIT MULTIPLY SER 8SOIC datasheet.pdf
CAP POLYMER 1000UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2KB SPI EEPR 8SOIC datasheet.pdf
RES 267 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 3W DO204AL datasheet.pdf
IR CON 12 SKT CRIMP GOLD 18-14 datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf