Vishay/Sprague T95R127M020HSAS
T95R127M020HSAS picture photo
Mfg. Part Number
T95R127M020HSAS
Brief Description
CAP TANT 120UF 20V 20% 2824
Datasheet Download
T95R127M020HSAS.pdf
Availability of T95R127M020HSAS
QUANTITY
T95R127M020HSAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R127M020HSAS
Internal Part NumberEIS-T95R127M020HSAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R127M020HSAS
Related LinksT95R127, T95R127M020HSAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R127M020HSAS Details Description
Related parts for T95R127M020HSAS
CONN BNC PLUG STR 50 OHM PUSH datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C DIE datasheet.pdf
RES 3.6 OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 24pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf