Vishay/Sprague T95R127M020LSSL
T95R127M020LSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R127M020LSSL
Brief Description
CAP TANT 120UF 20V 20% 2824
Datasheet Download
T95R127M020LSSL.pdf
Availability of T95R127M020LSSL
QUANTITY
T95R127M020LSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R127M020LSSL
Internal Part NumberEIS-T95R127M020LSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)80 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R127M020LSSL
Related LinksT95R127, T95R127M020LSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R127M020LSSL Details Description
Related parts for T95R127M020LSSL
CONN IDC SOCKET 20POS 15 GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
COVER FOR DIST/SPLCR BLOCK 1POLE datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BCZ 3.81/18/180F SN BK BX datasheet.pdf
FIXED IND 36NH 160MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB CP datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2A datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 470 OHM 14SOIC datasheet.pdf