Vishay/Sprague T95R156K035LSSL
T95R156K035LSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R156K035LSSL
Brief Description
CAP TANT 15UF 35V 10% 2824
Datasheet Download
T95R156K035LSSL.pdf
Availability of T95R156K035LSSL
QUANTITY
T95R156K035LSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R156K035LSSL
Internal Part NumberEIS-T95R156K035LSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)190 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R156K035LSSL
Related LinksT95R156, T95R156K035LSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R156K035LSSL Details Description
Related parts for T95R156K035LSSL
CONN SOCKET TIN PCB MATE-N-LOK datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.1A NS-B1 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 0.8A 6HSON datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M10-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
IC DGTL POT 5K 257TAPS 10-MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
H48-2 SHEET 300X300X3MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 1.25W DO214AC datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf