Vishay/Sprague T95R156K050HZAL
T95R156K050HZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95R156K050HZAL
Brief Description
CAP TANT 15UF 50V 10% 2824
Datasheet Download
T95R156K050HZAL.pdf
Availability of T95R156K050HZAL
QUANTITY
T95R156K050HZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R156K050HZAL
Internal Part NumberEIS-T95R156K050HZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R156K050HZAL
Related LinksT95R156, T95R156K050HZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R156K050HZAL Details Description
Related parts for T95R156K050HZAL
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 3A DUAL HS 8-DIP datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 2CH TRANS 8SOIC datasheet.pdf
OUTPUT MODULE DC MINI 18MA 5VDC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 820 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC RDL datasheet.pdf
50UF 50V 9.5X32 105C AXI datasheet.pdf