Vishay/Sprague T95R156M035EZSL
T95R156M035EZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R156M035EZSL
Brief Description
CAP TANT 15UF 35V 20% 2824
Datasheet Download
T95R156M035EZSL.pdf
Availability of T95R156M035EZSL
QUANTITY
T95R156M035EZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R156M035EZSL
Internal Part NumberEIS-T95R156M035EZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)190 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R156M035EZSL
Related LinksT95R156, T95R156M035EZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R156M035EZSL Details Description
Related parts for T95R156M035EZSL
IC DAC 12BIT 210MSPS 28-TSSOP datasheet.pdf
SSD 12GB SCSI datasheet.pdf
SLIDE RAIL MOUNTED 16X19" PAIR datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 15POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -55°C - 125°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 118.65VC P600 datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 3/16-48" WHITE datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DSX 80 DESOLDERING SET WITH WDH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 20% 400VDC datasheet.pdf