Vishay/Sprague T95R157K010CSSL
T95R157K010CSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R157K010CSSL
Brief Description
CAP TANT 150UF 10V 10% 2824
Datasheet Download
T95R157K010CSSL.pdf
Availability of T95R157K010CSSL
QUANTITY
T95R157K010CSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R157K010CSSL
Internal Part NumberEIS-T95R157K010CSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)65 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)