Vishay/Sprague T95R157M020ESSL
T95R157M020ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R157M020ESSL
Brief Description
CAP TANT 150UF 20V 20% 2824
Datasheet Download
T95R157M020ESSL.pdf
Availability of T95R157M020ESSL
QUANTITY
T95R157M020ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R157M020ESSL
Internal Part NumberEIS-T95R157M020ESSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)75 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R157M020ESSL
Related LinksT95R157, T95R157M020ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R157M020ESSL Details Description
Related parts for T95R157M020ESSL
SWITCH BASIC SPDT 2A SEALED 125V datasheet.pdf
IC IDIC R/W RFID 330BIT 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 34PS STR SHORT LATCH datasheet.pdf
AC DRIVE,2 HP,240V,1.5KW,3PH datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR ELECT CAP 0.270" datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC SMC datasheet.pdf
OSC XO 11.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 4.2PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf