Vishay/Sprague T95R157M020HSAL
T95R157M020HSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95R157M020HSAL
Brief Description
CAP TANT 150UF 20V 20% 2824
Datasheet Download
T95R157M020HSAL.pdf
Availability of T95R157M020HSAL
QUANTITY
T95R157M020HSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R157M020HSAL
Internal Part NumberEIS-T95R157M020HSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)75 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R157M020HSAL
Related LinksT95R157, T95R157M020HSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R157M020HSAL Details Description
Related parts for T95R157M020HSAL
CONN HEADER VERT .100 40POS 30AU datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 300MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONN SSL RCPT 2POS 4MM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
ANTENNA KIT GLONASS/GPS/CELL datasheet.pdf
CAP CER 75PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf