Vishay/Sprague T95R226K050CSAS
T95R226K050CSAS picture photo
Mfg. Part Number
T95R226K050CSAS
Brief Description
CAP TANT 22UF 50V 10% 2824
Datasheet Download
T95R226K050CSAS.pdf
Availability of T95R226K050CSAS
QUANTITY
T95R226K050CSAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R226K050CSAS
Internal Part NumberEIS-T95R226K050CSAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)390 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R226K050CSAS
Related LinksT95R226, T95R226K050CSAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R226K050CSAS Details Description
Related parts for T95R226K050CSAS
CIR BRKR THRM 4.5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 15A 125V datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 300POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 75UF 450V AXIAL datasheet.pdf
CABLE STR MALE-FEMALE 3POS 6' datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
TSSOP-10-EXP-PAD TO DIP-10 SMT datasheet.pdf
TV 21C 21#16 PIN PLUG datasheet.pdf
ER 6C 6#16S SKT PLUG datasheet.pdf
CAP 390 UF 20% 25 V datasheet.pdf