Vishay/Sprague T95R226K050HZSL
T95R226K050HZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R226K050HZSL
Brief Description
CAP TANT 22UF 50V 10% 2824
Datasheet Download
T95R226K050HZSL.pdf
Availability of T95R226K050HZSL
QUANTITY
T95R226K050HZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R226K050HZSL
Internal Part NumberEIS-T95R226K050HZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R226K050HZSL
Related LinksT95R226, T95R226K050HZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R226K050HZSL Details Description
Related parts for T95R226K050HZSL
CONN RECEPT METRIC 2MM 125PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 18-36VIN +/-3.3V datasheet.pdf
SCREW LOCK FEMALE PANEL MNT 4-40 datasheet.pdf
CBL USB A RCPT TO B PLUG 100MM datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V 10% BX 1825 datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf