Vishay/Sprague T95R226M035CSSL
T95R226M035CSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R226M035CSSL
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 20% 2824
Datasheet Download
T95R226M035CSSL.pdf
Availability of T95R226M035CSSL
QUANTITY
T95R226M035CSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R226M035CSSL
Internal Part NumberEIS-T95R226M035CSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)240 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R226M035CSSL
Related LinksT95R226, T95R226M035CSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R226M035CSSL Details Description
Related parts for T95R226M035CSSL
WIRE SADDLE-SIDE ENTRY.45X.40" datasheet.pdf
SWITCH REED SPST .5A 12-38 A/T datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 2.5KV X7R 2225 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V 0606 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf