Vishay/Sprague T95R226M050CZSL
T95R226M050CZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R226M050CZSL
Brief Description
CAP TANT 22UF 50V 20% 2824
Datasheet Download
T95R226M050CZSL.pdf
Availability of T95R226M050CZSL
QUANTITY
T95R226M050CZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R226M050CZSL
Internal Part NumberEIS-T95R226M050CZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R226M050CZSL
Related LinksT95R226, T95R226M050CZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R226M050CZSL Details Description
Related parts for T95R226M050CZSL
HEX NUT 5/16" STN STEEL 6-32 datasheet.pdf
DIVIDER WALL RACEWAY T70 6' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 75A D2PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 133 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 89.8K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
TV 15C 14#20 1#16 SKT PLUG datasheet.pdf
500 MHz, Triple 16 ] 5 Video Crosspoint Switch IC datasheet.pdf