Vishay/Sprague T95R226M050LSSL
T95R226M050LSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R226M050LSSL
Brief Description
CAP TANT 22UF 50V 20% 2824
Datasheet Download
T95R226M050LSSL.pdf
Availability of T95R226M050LSSL
QUANTITY
T95R226M050LSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R226M050LSSL
Internal Part NumberEIS-T95R226M050LSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R226M050LSSL
Related LinksT95R226, T95R226M050LSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R226M050LSSL Details Description
Related parts for T95R226M050LSSL
IDC CABLE - MDH36K/MC36F/MDH36K datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 BRASS 25MM datasheet.pdf
CABLE MMCX/MMCX R/A RG-316 12" datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 500V 4A TO220AB datasheet.pdf
IC LCD DISPLAY DVR 60SEG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf