Vishay/Sprague T95R226M050LZSL
T95R226M050LZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R226M050LZSL
Brief Description
CAP TANT 22UF 50V 20% 2824
Datasheet Download
T95R226M050LZSL.pdf
Availability of T95R226M050LZSL
QUANTITY
T95R226M050LZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R226M050LZSL
Internal Part NumberEIS-T95R226M050LZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R226M050LZSL
Related LinksT95R226, T95R226M050LZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R226M050LZSL Details Description
Related parts for T95R226M050LZSL
TERM SOLDER TURRET .328" .140"L datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS M10 5V datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
CONV DC/DC 24V OUT 1.3A 30W datasheet.pdf
IND GLO-LITE AMB CONICAL CHR BEZ datasheet.pdf
MODULE XFRMR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT SKT datasheet.pdf
15POS F HD WATER RES R/A .350 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3V 10UA datasheet.pdf