Vishay/Sprague T95R227K010LZAL
T95R227K010LZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95R227K010LZAL
Brief Description
CAP TANT 220UF 10V 10% 2824
Datasheet Download
T95R227K010LZAL.pdf
Availability of T95R227K010LZAL
QUANTITY
T95R227K010LZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R227K010LZAL
Internal Part NumberEIS-T95R227K010LZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)55 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R227K010LZAL
Related LinksT95R227, T95R227K010LZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R227K010LZAL Details Description
Related parts for T95R227K010LZAL
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL SER 16-QSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 16TSSOP datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 2 X 18MH .3A datasheet.pdf
IC USB CHARGER OVP 12DSBGA datasheet.pdf
CAP CER 5.8PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf