Vishay/Sprague T95R227M010CZSL
T95R227M010CZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R227M010CZSL
Brief Description
CAP TANT 220UF 10V 20% 2824
Datasheet Download
T95R227M010CZSL.pdf
Availability of T95R227M010CZSL
QUANTITY
T95R227M010CZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R227M010CZSL
Internal Part NumberEIS-T95R227M010CZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)55 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R227M010CZSL
Related LinksT95R227, T95R227M010CZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R227M010CZSL Details Description
Related parts for T95R227M010CZSL
OUTPUT MODULE AC G5 20MA 5VDC datasheet.pdf
RES MO 1W 750 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
RING KRIMPTITE TAPED datasheet.pdf
XLAMP XML COLOR LED RGB,W datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM4937 datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
IC REG BST SEPIC ADJ 1A 8DFN datasheet.pdf