Vishay/Sprague T95R227M010LSSS
T95R227M010LSSS picture photo
Mfg. Part Number
T95R227M010LSSS
Brief Description
CAP TANT 220UF 10V 20% 2824
Datasheet Download
T95R227M010LSSS.pdf
Availability of T95R227M010LSSS
QUANTITY
T95R227M010LSSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R227M010LSSS
Internal Part NumberEIS-T95R227M010LSSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)130 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R227M010LSSS
Related LinksT95R227, T95R227M010LSSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R227M010LSSS Details Description
Related parts for T95R227M010LSSS
IC AMP AUDIO 55W STER D 32SO datasheet.pdf
SET TEST LEAD SHUTTER PLUG 4MM datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 22 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 870MA 110 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf