Vishay/Sprague T95R227M010LZAS
T95R227M010LZAS picture photo
Mfg. Part Number
T95R227M010LZAS
Brief Description
CAP TANT 220UF 10V 20% 2824
Datasheet Download
T95R227M010LZAS.pdf
Availability of T95R227M010LZAS
QUANTITY
T95R227M010LZAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R227M010LZAS
Internal Part NumberEIS-T95R227M010LZAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)130 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R227M010LZAS
Related LinksT95R227, T95R227M010LZAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R227M010LZAS Details Description
Related parts for T95R227M010LZAS
DIODE ZENER 24V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 69.8KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
OSC TCXO 19.44MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.6A datasheet.pdf