Vishay/Sprague T95R336M035ESAL
T95R336M035ESAL picture photo
Mfg. Part Number
T95R336M035ESAL
Brief Description
CAP TANT 33UF 35V 20% 2824
Datasheet Download
T95R336M035ESAL.pdf
Availability of T95R336M035ESAL
QUANTITY
T95R336M035ESAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R336M035ESAL
Internal Part NumberEIS-T95R336M035ESAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R336M035ESAL
Related LinksT95R336, T95R336M035ESAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R336M035ESAL Details Description
Related parts for T95R336M035ESAL
CONN SD CARD PUSH-PUSH R/A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DSP 32BIT 333MHZ EPAD 144LQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.8A TO252-3 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A DPAK datasheet.pdf
TAPE LOW OUTGASSING POLY 1" datasheet.pdf
CONN HEADER SINGLE 64POS .335" datasheet.pdf
CONN HDR 54POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS PIN datasheet.pdf