Vishay/Sprague T95R336M035EZSL
T95R336M035EZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R336M035EZSL
Brief Description
CAP TANT 33UF 35V 20% 2824
Datasheet Download
T95R336M035EZSL.pdf
Availability of T95R336M035EZSL
QUANTITY
T95R336M035EZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R336M035EZSL
Internal Part NumberEIS-T95R336M035EZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R336M035EZSL
Related LinksT95R336, T95R336M035EZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R336M035EZSL Details Description
Related parts for T95R336M035EZSL
RES SMD 120K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK INV PWM 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR 80POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 28HTSSOP datasheet.pdf
JACK .022-.034".090"L SLD MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TAPE SMALL PACK 1" X 36 YD datasheet.pdf