Vishay/Sprague T95R337K016CSSL
T95R337K016CSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R337K016CSSL
Brief Description
CAP TANT 330UF 16V 10% 2824
Datasheet Download
T95R337K016CSSL.pdf
Availability of T95R337K016CSSL
QUANTITY
T95R337K016CSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R337K016CSSL
Internal Part NumberEIS-T95R337K016CSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)55 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R337K016CSSL
Related LinksT95R337, T95R337K016CSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R337K016CSSL Details Description
Related parts for T95R337K016CSSL
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Coax) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC TXRX T1/E1 QD 3.3V IND 256BGA datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.25A SOT89-3 datasheet.pdf
CONN PCB 16POS .100 DL 2.8MM datasheet.pdf
IC DAC 12BIT R-R I2C 12-DFN datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3.15A 500VAC 450VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP 10KVP 800PF 10% datasheet.pdf