Vishay/Sprague T95R337M004CSSL
T95R337M004CSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R337M004CSSL
Brief Description
CAP TANT 330UF 4V 20% 2824
Datasheet Download
T95R337M004CSSL.pdf
Availability of T95R337M004CSSL
QUANTITY
T95R337M004CSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R337M004CSSL
Internal Part NumberEIS-T95R337M004CSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)80 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R337M004CSSL
Related LinksT95R337, T95R337M004CSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R337M004CSSL Details Description
Related parts for T95R337M004CSSL
RES SMD 2K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TFLEX 7110,DC1 9" X 9" datasheet.pdf