Vishay/Sprague T95R337M010EZAS
T95R337M010EZAS picture photo
Mfg. Part Number
T95R337M010EZAS
Brief Description
CAP TANT 330UF 10V 20% 2824
Datasheet Download
T95R337M010EZAS.pdf
Availability of T95R337M010EZAS
QUANTITY
T95R337M010EZAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R337M010EZAS
Internal Part NumberEIS-T95R337M010EZAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)130 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R337M010EZAS
Related LinksT95R337, T95R337M010EZAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R337M010EZAS Details Description
Related parts for T95R337M010EZAS
IC MPU/RESET CIRC 1.80V SC70-4 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 26POS 2MM T/H datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 74A TO-263 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT PINS datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 2.35A 50 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 780FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 122.88MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
6,8UF 63V 5X11 datasheet.pdf