Vishay/Sprague T95R337M010HSSL
T95R337M010HSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R337M010HSSL
Brief Description
CAP TANT 330UF 10V 20% 2824
Datasheet Download
T95R337M010HSSL.pdf
Availability of T95R337M010HSSL
QUANTITY
T95R337M010HSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R337M010HSSL
Internal Part NumberEIS-T95R337M010HSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)45 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R337M010HSSL
Related LinksT95R337, T95R337M010HSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R337M010HSSL Details Description
Related parts for T95R337M010HSSL
FERRITE CHIP SIGNAL 1000 OHM SMD datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC40H/AE40G/X datasheet.pdf
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 1UF 6.3V 0603 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 28-SSOP datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W SMBG datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 5W SMBJ datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf