Vishay/Sprague T95R337M010HZAL
T95R337M010HZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95R337M010HZAL
Brief Description
CAP TANT 330UF 10V 20% 2824
Datasheet Download
T95R337M010HZAL.pdf
Availability of T95R337M010HZAL
QUANTITY
T95R337M010HZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R337M010HZAL
Internal Part NumberEIS-T95R337M010HZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)45 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R337M010HZAL
Related LinksT95R337, T95R337M010HZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R337M010HZAL Details Description
Related parts for T95R337M010HZAL
RES SMD 523K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 22MM 1/4-18NPT 5V datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL YLW/GRN TINT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf