Vishay/Sprague T95R337M016HZSL
T95R337M016HZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R337M016HZSL
Brief Description
CAP TANT 330UF 16V 20% 2824
Datasheet Download
T95R337M016HZSL.pdf
Availability of T95R337M016HZSL
QUANTITY
T95R337M016HZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R337M016HZSL
Internal Part NumberEIS-T95R337M016HZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)55 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R337M016HZSL
Related LinksT95R337, T95R337M016HZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R337M016HZSL Details Description
Related parts for T95R337M016HZSL
RES 37.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-QFN datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC SC70-5 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.2PF 50V 0603 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONN SPADE FLANGE 16-22AWG #10 datasheet.pdf
CBL BNC ST PLUG-PLG BEL 8218 36" datasheet.pdf
SWITCH SIM ROLL LEVER SPDT 3A datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM datasheet.pdf
CONN CABLE 5CONDUCTR datasheet.pdf
TV 5C 5#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
1000UF 350V 51X143 85C ST datasheet.pdf