Vishay/Sprague T95R686K025EZAS
T95R686K025EZAS picture photo
Mfg. Part Number
T95R686K025EZAS
Brief Description
CAP TANT 68UF 25V 10% 2824
Datasheet Download
T95R686K025EZAS.pdf
Availability of T95R686K025EZAS
QUANTITY
T95R686K025EZAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R686K025EZAS
Internal Part NumberEIS-T95R686K025EZAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R686K025EZAS
Related LinksT95R686, T95R686K025EZAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R686K025EZAS Details Description
Related parts for T95R686K025EZAS
TRANS NPN 400V 5A TO220AB datasheet.pdf
BRD SPT EDGE HOLD SCREW MNT 3/8" datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 10MLF datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 6KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 20-TSSOP datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 78POS datasheet.pdf