Vishay/Sprague T95R686K025LSSS
T95R686K025LSSS picture photo
Mfg. Part Number
T95R686K025LSSS
Brief Description
CAP TANT 68UF 25V 10% 2824
Datasheet Download
T95R686K025LSSS.pdf
Availability of T95R686K025LSSS
QUANTITY
T95R686K025LSSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R686K025LSSS
Internal Part NumberEIS-T95R686K025LSSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R686K025LSSS
Related LinksT95R686, T95R686K025LSSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R686K025LSSS Details Description
Related parts for T95R686K025LSSS
IC OPAMP GP 44MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 28DIP datasheet.pdf
MODULE DDR SDRAM 512MB 200SODIMM datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE 6A 104-LGA datasheet.pdf
FUSE INDUST 355A 415V BS IEC datasheet.pdf
RES SMD 0.04 OHM 1% 5W 4527 datasheet.pdf
OSC XO 176.5167MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
UM5-4830 SAFETY MAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf