Vishay/Sprague T95R686K025LZAS
T95R686K025LZAS picture photo
Mfg. Part Number
T95R686K025LZAS
Brief Description
CAP TANT 68UF 25V 10% 2824
Datasheet Download
T95R686K025LZAS.pdf
Availability of T95R686K025LZAS
QUANTITY
T95R686K025LZAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R686K025LZAS
Internal Part NumberEIS-T95R686K025LZAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R686K025LZAS
Related LinksT95R686, T95R686K025LZAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R686K025LZAS Details Description
Related parts for T95R686K025LZAS
MOSFET N-CH 55V 11A DPAK datasheet.pdf
MODULE PNEUMATIC MALE 1POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 680 OHM 10% 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
L37-3 SHEET 300X300X0.3MM datasheet.pdf
SC-SMT 3.81/10/90LF 3.2SN BK datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 1.5KV X7R 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 0.8NH 320MA 500 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 7.37VWM DO220AA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf