Vishay/Sprague T95R686M016HZSL
T95R686M016HZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R686M016HZSL
Brief Description
CAP TANT 68UF 16V 20% 2824
Datasheet Download
T95R686M016HZSL.pdf
Availability of T95R686M016HZSL
QUANTITY
T95R686M016HZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R686M016HZSL
Internal Part NumberEIS-T95R686M016HZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)95 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R686M016HZSL
Related LinksT95R686, T95R686M016HZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R686M016HZSL Details Description
Related parts for T95R686M016HZSL
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-7 POS NON SHORT datasheet.pdf
BOARD ADAPTER LPY450A2 DIL24 datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 144MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN CABLE datasheet.pdf
CAP CER 240PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf