Vishay/Sprague T95R686M025CSAL
T95R686M025CSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95R686M025CSAL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 68UF 25V 20% 2824
Datasheet Download
T95R686M025CSAL.pdf
Availability of T95R686M025CSAL
QUANTITY
T95R686M025CSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R686M025CSAL
Internal Part NumberEIS-T95R686M025CSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)95 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R686M025CSAL
Related LinksT95R686, T95R686M025CSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R686M025CSAL Details Description
Related parts for T95R686M025CSAL
CONN HEADER 13PS .100 SINGLE SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.05A 280 MOHM datasheet.pdf
CABLE CAT5 4COND 22AWG BLK 3281' datasheet.pdf
MICRO 9 SKT 6" RBW A174 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10A 80V TO-263AB datasheet.pdf