Vishay/Sprague T95R686M025ESAL
T95R686M025ESAL picture photo
Mfg. Part Number
T95R686M025ESAL
Brief Description
CAP TANT 68UF 25V 20% 2824
Datasheet Download
T95R686M025ESAL.pdf
Availability of T95R686M025ESAL
QUANTITY
T95R686M025ESAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R686M025ESAL
Internal Part NumberEIS-T95R686M025ESAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)95 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R686M025ESAL
Related LinksT95R686, T95R686M025ESAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R686M025ESAL Details Description
Related parts for T95R686M025ESAL
IC OPAMP GP 1MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT BOX MNT 10POS W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 10MM ROUND T/H datasheet.pdf
MOD PWR ENT 20A MED FLTR QC PNL datasheet.pdf
SSR MOD AC TYPE 0.6A 600V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
PROX AMP CAP M8 DC3W NO/NC datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 690 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf