Vishay/Sprague T95R686M025ESSL
T95R686M025ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R686M025ESSL
Brief Description
CAP TANT 68UF 25V 20% 2824
Datasheet Download
T95R686M025ESSL.pdf
Availability of T95R686M025ESSL
QUANTITY
T95R686M025ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R686M025ESSL
Internal Part NumberEIS-T95R686M025ESSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)95 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R686M025ESSL
Related LinksT95R686, T95R686M025ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R686M025ESSL Details Description
Related parts for T95R686M025ESSL
DC/DC CONVERTER 3.3V 20W datasheet.pdf
CONN RING STR 6AWG #5/16" PLAIN datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR64S/AE64M/HSR64S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS IDC 24AWG .156 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 5POS 5A datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf