Vishay/Sprague T95R687M6R3CZSS
T95R687M6R3CZSS picture photo
Mfg. Part Number
T95R687M6R3CZSS
Brief Description
CAP TANT 680UF 6.3V 20% 2824
Datasheet Download
T95R687M6R3CZSS.pdf
Availability of T95R687M6R3CZSS
QUANTITY
T95R687M6R3CZSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R687M6R3CZSS
Internal Part NumberEIS-T95R687M6R3CZSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)90 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R687M6R3CZSS
Related LinksT95R687, T95R687M6R3CZSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R687M6R3CZSS Details Description
Related parts for T95R687M6R3CZSS
CAP FILM 0.82UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 23MA 83 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.65KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 3.81MM ORG R/A datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 30 TYPE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf